خبرنگاران واکسیناسیون علیه بیماری کووید 19 در سقز آغاز شد

به گزارش مجله اندیشه، سنندج - خبرنگاران - فرماندار ویژه سقز با بیان اینکه 25 دُز واکسن کرونا وارد شهرستان شده است، گفت: اولین واکسیناسیون علیه بیماری کووید 19 در بیمارستان امام خمینی (ره) این شهرستان آغاز شد.

خبرنگاران واکسیناسیون علیه بیماری کووید 19 در سقز آغاز شد

به گزارش خبرنگاران، کامیل کریمیان روز پنجشنبه در بازدید از اولین مرحله واکسیناسیون کرونا در بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان گفت: با توجه به شیوع دوباره کرونا در سقز و افزایش آمار بستری ها و مراجعه به مراکز درمانی و همچنین ادامه این شرایط در شهرهای همجوار، رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی در سطح جامعه ضروری است.

وی از اقشار مختلف مردم، نخبگان، فرهنگیان و فعالان فرهنگی به ویژه اصحاب رسانه خواست تا با اعلام هشدارها و درج توصیه ها، کماکان، شهرستان را برای گذر از بحران کمک دهند.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان سقز نیز گفت: در نخستین مرحله، یعنی امروز 15 دُز واکسن برای 15 نفر از گروه هدف که اعلام شد تزریق می شود و فردا هم 10 نفر دیگر این واکسن را دریافت می کنند.

انور بهرامی اضافه کرد: واکسن طبق مرحله بندی ابتدا بر روی گروه هدف که همان پرسنل شاغل در ICU شامل پزشکان متخصص داخلی و عفونی، پرستاران و کمک پرستاران و خدمات که در بخش کرونایی فعالیت می کنند، تزریق می شود.

وی اضافه کرد: در صورت نهایی شدن، تزریق واکسن در تمامی مراکز درمانی انجام و در فازهای بعدی واکسن در بین گروه های آسیب پذیر و مراکز نگهداری سالمندان و غیره تزریق می شود.

رییس شبکه بهداشت و درمان سقز یادآور شد: این واکسن از نوعی آنتی ویروس است و طبق مشخصات باید طی سه هفته تکرار تا ایمنی زایی در بدن محقق شود از این رو نوبت دوم تزریق 21 روز بعد از تزریق اولیه می باشد.

این پزشک متخصص داخلی با اشاره به واکسیناسیون کووید 19 گفت: خطر انتقال بیماری کماکان ادامه دارد و باید پروتکل های بهداشتی همچون استفاده از ماسک و شستشوی دست ها در طول روز به ویژه در بیرون از منزل ادامه داشته باشد.

وی به نوع این واکسن اشاره کرد و گفت: واکسیناسیون کووید 19 از نوع اسپوتنیک روسی بوده که در کشور در حال تزریق است.

سقز با بیش از 226 هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در 190 کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار گرفته است.

منبع: ایرنا
انتشار: 3 فروردین 1400 بروزرسانی: 3 فروردین 1400 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1544

به "خبرنگاران واکسیناسیون علیه بیماری کووید 19 در سقز آغاز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران واکسیناسیون علیه بیماری کووید 19 در سقز آغاز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید