خبرنگاران مسافران اتوبوسرانی تهران یک میلیون نفر کاهش یافت

به گزارش مجله اندیشه، تهران- خبرنگاران- مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران گفت: به دلیل شیوع ویروس کرونا ، تعداد مسافران ناوگان اتوبوسرانی نسبت به سال گذشته یک میلیون نفر کاهش یافته است.

خبرنگاران مسافران اتوبوسرانی تهران یک میلیون نفر کاهش یافت

به گزارش روز آدینه شرکت واحد اتوبوسرانی تهران؛ محمود ترفع با اعلام اینکه خطوط 9 گانه تندرو، ستون فقرات ناوگان اتوبوسرانی پایتخت را تشکیل می دهند، گفت: در این میان، خط یک - غرب به شرق- و هفت - شمال به جنوب - بیشترین تعداد مسافران را جابه جا می نمایند.

وی با تاکید بر اینکه تعداد مسافران اتوبوس بعد از اعلام بازگشت شرایط به شرایط عادی و نسبت به دوره قرنطینه افزایش یافته است، اضافه نمود: با این وجود، اکنون تعداد مسافران اتوبوس نسبت به سال گذشته حداقل یک میلیون نفر کاهش داشته و به یک سوم همین ایام در سال 98 رسیده است.

ترفع با اشاره به اینکه سال گذشته، ناوگان اتوبوسرانی تهران روزانه یک میلیون و 600 هزار تا دو میلیون مسافر را جابه جا می کرد، اظهار کرد: این میزان در حال حاضر به 620 هزار مسافر رسیده است که نشان دهنده کاهش 60 تا 70 درصدی مسافران اتوبوس است.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با اعلام اینکه در حال حاضر، تعداد مسافران در بعضی خطوط آنقدر کاهش داشته است که فعالیت در این خطوط برای شرکت های بخش خصوصی مقرون به صرفه نیست، گفت: اگر دولت به هر علت نمی تواند به تعهدات خود برای تامین اتوبوس مورد احتیاج ناوگان اتوبوسرانی تهران عمل کند، انتظار داریم حداقل نسبت به یاری مادی به شرکت واحد برای جبران بخشی از ضرر و زیان این شرکت اقدام کند.

ناوگان اتوبوسرانی شهر تهران با بیش از 5 هزار اتوبوس تک کابین و دو کابین فعال است.

منبع: ایرنا
انتشار: 16 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1144

به "خبرنگاران مسافران اتوبوسرانی تهران یک میلیون نفر کاهش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مسافران اتوبوسرانی تهران یک میلیون نفر کاهش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید