خبرنگاران قانون شکنان مقابله با کرونا به مراجع قضایی معرفی می شوند

به گزارش مجله اندیشه، ایلام - خبرنگاران - معاون سیاسی ، امنیتی استاندار ایلام گفت: همه دستگاه ها و افرادی که نقض کننده پروتکل ها و شیوه نامه بهداشتی در استان باشند در اسرع وقت برای اعمال قانون به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

خبرنگاران قانون شکنان مقابله با کرونا به مراجع قضایی معرفی می شوند

به گزارش خبرنگاران، معروف بسطامی روز یکشنبه در نشست قرارگاه عملیاتی ستاد کرونا استان گفت: سرعت شیوع کرونا در استان همچنان افزایشی است ، حفظ سلامت مردم اولویت نخست مسوولان است و با سهل انگاران مقابله با کرونا که جان مردم را به خطر می اندازد به شدت برخورد می شود.

وی افزود: علاوه بر اهتمام کلیه دستگاه های نظارتی و تشدید محدودیت های کرونا، همکاری مردم می تواند در کاهش شیوع کرونا بسیار محسوس و مشخص کننده باشد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام بر لزوم همکاری مردم برای شکست کرونا و قطع زنجیره این ویروس تاکید کرد و گفت: شکست کرونا امکان پذیر است اما همه برای برون رفت از این بحران باید بصورت عملیاتی وارد عمل شویم.

بسطامی با اشاره به رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در برخی بانک های استان، یادآور شد: کلیه بانک های استان موظف هستند پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را بعنوان یک مکان تجمعی که احتمال چرخش کرونا بیش از سایر مکان ها است، رعایت کنند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام افزود: در قرارگاه و جلسه کمسیون هماهنگی بانک ها در بازدید های آینده برای نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی یک نفر از طرف هر بانک بعنوان کننده با بازرسان دوره ای همکاری کند.

بسطامی افزود: ایجاد فضا سازی، نصب هواکش و تهویه مطلوب در محیط بانک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی در بانک ها بعنوان یک الزام باید رعایت شود.

وی با بیان اینکه سلامت مردم در حال حاضر مهم ترین اولویت ستاد استانی کرونا است، گفت: با وجود مسائل معیشتی و تنگناهای اقتصادی ناچار هستیم در بحث تعطیلی گروه شغلی و رعایت پروتکل ها براساس تصمیمات ستاد ملی و استانی کرونا عمل کنیم.

وی افزود: کلیه فرمانداران و بخشداران باید بصورت روزانه عملکرد خود را در خصوص ممانعت از برگزاری مراسمات به قرارگاه عملیاتی ستاد کرونای استان ارائه دهند.

284 مبتلا به کرونا در بیمارستان های ایلام بستری هستند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام نیز در این نشست گفت: 284 مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان ایلام بستری هستند که از این میزان 83 نفر مربوط به امروز است.

جمیل صادقی فر با بیان اینکه میزان شیوع کرونا در کشور تابع رفتار مردم است، افزود: هر قدر ما به رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی بی توجهی کنیم کرونا سرکش تر می شود و تعداد افراد بیشتری را به کام مرگ می کشاند.

وی با ذکر این مطلب که یک صنف خاص و مشخص عامل اصلی افزایش شیوع کرونا در استان نیست، گفت: هر صنفی که مرکز تجمعی باشد و پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را بطور دقیق رعایت نکند، آن صنف بطور قطع می تواند عامل اصلی شیوع و افزایش ابتلا به کرونا باشد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام تاکید کرد: اگر چنانچه طی روزهای آینده مردم رعایت کنند شاهد کاهش شیوع کرونا خواهیم بود.

صادقی فر افزود: مشکل اصلی ایلام از حیث افزایش شیوع کرونا، حضور افراد مبتلا در اجتماعات است که این می تواند افزایش مبتلایان، بستری و فوت کرونا را در پی داشته است.

وی در ادامه از آغاز واکسیناسیون جمعیت عمومی استان خبر داد و گفت: طی هفته های آینده به جمعیت عمومی استان واکسن کرونا زده خواهد شد که در ابتدا اولویت با افراد آسیب پذیر و بالای 80 سال است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام با اشاره به میزان رعایت پروتکل های بهداشتی استان نیز گفت: مجموع میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در استان 66 و میزان رعایت در پایانه های دورن شهری بعنوان یک مرکز تجمعی 17 درصد است.

منبع: ایرنا
انتشار: 8 خرداد 1400 بروزرسانی: 8 خرداد 1400 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1665

به "خبرنگاران قانون شکنان مقابله با کرونا به مراجع قضایی معرفی می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران قانون شکنان مقابله با کرونا به مراجع قضایی معرفی می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید