خبرنگاران استاندار سیستان و بلوچستان: روابط با پاکستان باید تقویت شود

به گزارش مجله اندیشه، زاهدان- خبرنگاران- استاندار سیستان و بلوچستان گفت: جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی پاکستان دارای مشترکات دینی،فرهنگی و اجتماعی گسترده ای با یکدیگر هستند که همه دستگاه ها باید برای تقویت و توسعه این روابط تلاش کنند.

خبرنگاران استاندار سیستان و بلوچستان: روابط با پاکستان باید تقویت شود

احمدعلی موهبتی روز یکشنبه در نشست با سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کویته پاکستان اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران از طریق همسایگی با پاکستان با حدود 40درصد از جمعیت جهان ارتباط دارد که این یک فرصت بیبدیل برای تامین نیاز بازارهای این کشورهاست.

وی اضافه کرد: اقتصاد ایران و پاکستان مکمل یکدیگر هستند بنابراین باید با افزایش کیفیت خدمات و کوتاه کردن زمان فرایند صادرات، در جهت افزایش میزان صادرات به کشور پاکستان تلاش شود.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: مردم و ساکنان دو سوی مرز، دارای قرابت های قومی، فرهنگی و مذهبی فراوانی هستند که باید از این فرصت برای تامین منافع مردم دو سوی مرز به بهترین وجه ممکن استفاده کرد.

وی برای گفت وگو با مسوولان ایالت بلوچستان پاکستان در جهت تقویت مناسبات سیاسی، فرهنگی و اجتماعی اعلام آمادگی کرد.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کویته پاکستان هم گسترش روابط فرهنگی و همکاری های اقتصادی را از مطالبات مسوولان دو کشور بیان نمود.

حسین درویش وند بهره گیری از مرز و افزایش مبادلات مرزی و راه اندازی خط هوایی بین ایالت بلوچستان پاکستان و سیستان و بلوچستان را از مهمترین موضوعات موثر در گسترش روابط بین این دو استان همجوار ذکر کرد.

منبع: ایرنا
انتشار: 21 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1154

به "خبرنگاران استاندار سیستان و بلوچستان: روابط با پاکستان باید تقویت شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران استاندار سیستان و بلوچستان: روابط با پاکستان باید تقویت شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید