توصیه های رئیس سازمان بورس به صاحبان سهام عدالت

به گزارش مجله اندیشه، حسن قالیباف اصل در نشست خبری ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت با بیان این که بازار سرمایه به مامنی برای مردم برای سرمایه گذاری تبدیل شده است، گفت: این میزان پول به هر سمت دیگری برود باعث تورم در جامعه می گردد. اما زمانی که وارد بازار سرمایه می گردد باعث رونق خواهد شد.

توصیه های رئیس سازمان بورس به صاحبان سهام عدالت

به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: سهامدار عمده سهام را عرضه می نماید و از پولی که جمع می نماید می تواند پروژه ای جدید شروع کند. این روز ها وقتی صحبت از رشد بازار سرمایه می گردد، بعضی سعی می نمایند آن را زیر سوال ببرند. سازمان بورس نمی تواند جلوی کسی را بگیرد، ناظر بازار بر بازار نظارت می نماید؛ ما سال ها کوشش کردیم سفره بازار سرمایه عظیم گردد و مسئولیت با خود سرمایه گذار است.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با تاکید بر این که سرنوشت شاخص بورس به تحولات آینده بستگی دارد، اظهار کرد: قیمت هر سهم براساس انتظارات تعیین می گردد. درواقع عرضه و تقاضا در بازار قیمت را تعیین می نماید. در حال حاضر باید به افزایش قیمت ها در بازار سرمایه به عنوان یک فرصت برای بنگاه های اقتصادی نگاه کرد.

قالیباف با تاکید بر این که بازار سرمایه فرصت بی نظیری را برای رشد اقتصاد ایجاد نموده است، اظهار کرد: بنگاه ها باید از این فرصت استفاده نمایند. این که بعضی قیمت ها بی رویه بالا می رود، مسئولیتش با سرمایه گذار است که سهمی را ارزان نخرد.

وی با اشاره به شعار امسال مطرح کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی عنوان جهش فراوری را برای امسال انتخاب نموده است و اصل اولیه فراوری تامین اقتصادی است که فرصت آن در حال حاضر در بازار فراهم بوده است. در واقع راستا اصلی جهش فراوری از بازار سرمایه است و من توصیه می کنم بنگاه ها و هولدینگ ها از این فرصت استفاده نمایند.

صدور 30 میلیون کد بورسی برای مشمولین سهام عدالت

قالیباف در ادامه با بیان این که تعداد مشمولان سهام عدالت حدود 50 میلیون نفر است، اظهار کرد: این به این معنی است که 50 میلیون سهام دار جدید به بازار سرمایه اضافه می گردد.

وی ادامه داد: 49 شرکت در پرتفوی سهام عدالت هستند که شامل 36 شرکت بورسی و 13 شرکت غیربورسی می گردد. ارزش شرکت های بورسی 490 هزار میلیارد تومان است. 30 شرکت سرمایه گذار استانی هستند که سهام دار 13شرکت غیربورسی محسوب می شوند.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد: افرادی که غیر مستقیم سهام عدالت خود را مدیریت نمایند به نوعی به وسیله 30 شرکت سرمایه گذار استانی وارد بورس می شوند، زیرا این 30 شرکت موظف هستند برای پذیرش در بورس یا فرابورس اقدام نمایند و سهام شرکت های سرمایه گذار استانی قابلیت معامله را پیدا می نماید.

قالیباف با بیان این که ارزش سهام عدالت 14 سال پیش یک میلیون تومان بود، اظهار کرد: این رقم در حال حاضر رقم بالایی شده است و روزی که آزادسازی صورت بگیرد رقم نهایی اعلام می گردد. بهتر است مردم برای فروش آن عجله ننمایند.

در ادامه مراسم حسین فهیمی - سخنگوی آزادسازی سهام عدالت - با بیان این که افرادی که قصد مدیریت مستقیم سهام خود را دارند باید در سامانه اعلام نمایند، گفت: حدود 50 میلیون نفر مشمول سهام عدالت هستند و تا به امروز برای حدود 35 میلیون نفر که تعیینات هویتی آن ها از سوی ثبت احوال تایید شده بود و شماره شبای آن ها ثبت شده بود، کد بورسی صادر شده است.

وی با بیان این که مراکز احراز هویت برای سامانه سجام به دو هزار مرکز ارتقا یافته است، گفت: در هفته جاری احراز هویت غیر حضوری هم اضافه می گردد. این که مشمولین چگونه سهام خود را به فروش برساندند بعد از هشتم خرداد تعیین می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 16 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1026

به "توصیه های رئیس سازمان بورس به صاحبان سهام عدالت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه های رئیس سازمان بورس به صاحبان سهام عدالت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید