تغییر ساعت ممنوعیت تردد شبانه ، واکسن کرونا در داروخانه ها توزیع نمی شود

به گزارش مجله اندیشه، به گزارش خبرنگاران، علیرضا رئیسی با اشاره به شرایط شیوع کرونا در کشور، گفت: خوشبختانه با توجه به رعایت شیوه نامه ها حدود 80 درصد مرگ و میر ها و بیش از 75 درصد بستری ها کاهش پیدا کرده است. اکنون هیچ شهر قرمزی نداریم و تنها 3 شهر در گیلان و 15 شهر در مازندارن در شرایط نارنجی قرار دارند.

تغییر ساعت ممنوعیت تردد شبانه ، واکسن کرونا در داروخانه ها توزیع نمی شود

شرایط آبی شهر ها نباید منجر به عادی انگاری شود

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تعداد شهر های آبی در کشور را 306 گفت و اضافه نمود: شرایط آبی شهر ها نباید منجر به عادی انگاری شود و همچنان شیوه نامه ها باید اجرا شوند؛ با توجه به اینکه نیاز داریم از خیز بعدی بیماری جلوگیری کنیم، محدودیت های تردد در نظر گرفته شده برای شهر های نارنجی در شهر های زرد هم اعمال می شود.

رئیسی با بیان اینکه براساس رده بندی که از قبل انجام داده بودیم محدودیت های اعمالی در شهر های زرد و نارنجی پابرجا ماند، درباره تغییر ساعت ممنوعیت تردد شبانه در همه شهر ها گفت: تردد از ساعت 21 تا 3 بامداد در همه شهر های کشور ممنوع است. در شهر های آبی حداکثر تعداد حاضران در جلسه 50 نفر و در شهر های زرد 30 نفر است.

سازمان غذا و دارو وظیفه تایید واکسن را دارد

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در ادامه درباره برگزاری جشنواره فجر گفت: بنا بر تمهیدات صورت گرفته قرار است حداکثر از 30 درصد ظرفیت سالن استفاده شود که کارشناسان ما آخر هفته گزارشی از شیوه برگزاری تهیه خواهند کرد و اگر مشاهده شود شیوه نامه ها رعایت نشده اند از برگزاری جشنواره در هر مرحله ای که باشد، جلوگیری می کنیم.

وی همچنین در ادامه با تاکید بر اینکه سازمان غذا و دارو وظیفه تایید واکسن چه داخلی و چه خارجی را دارد، اعلام کرد: هر واکسنی که این سازمان تایید کند برای ما مرجع است و ما از آن در سطح شبکه بهداشت و درمان کشور استفاده خواهیم کرد.

واکسن کرونا در داروخانه ها توزیع نخواهد شد

رئیسی به جهت های تهیه واکسن هم اشاره و گفت: خوشبختانه مرحله نخست واکسن داخلی برکت تا 10 روز دیگر به اتمام خواهد رسید و بعد از آن تیمی مستقل در غذا و دارو مستندات را بررسی خواهد کرد و چنانچه تاییدیه دریافت کند از نیمه دوم اسفند و در مرحله دوم به 500 نفر تزریق خواهد شد. از آنجایی که مرحله دو و سه واکسن ادغام شده است حدود 45 روز بعد هم همان تیم مجدد نتیجه را بررسی خواهند کرد و درصورت تایید بر اساس پیش بینی ها اواخر اردیبهشت به مرحله تولید دست خواهیم یافت.

معاون بهداشت وزارت بهداشت با بیان اینکه واکسن رازی هم تاییدیه اجرای مرحله انسانی را اخذ کرده است به سومین واکسن داخلی اشاره و اعلام کرد: واکسن سوم، پاستور است که با انتقال فناوری از کوبا صورت گرفته و مراحل اولیه آن در کوبا طی شده است و ان شاءالله مراحل بعدی آن در کشور آغاز خواهد شد.

وی از مذاکره با کشور های هند، روسیه و چین برای تامین واکسن مورد نیاز کشور خبر داد و در پایان با بیان اینکه واکسن کرونا تنها از طریق شبکه بهداشت و درمان توزیع خواهد شد و هیچ راه دومی وجود ندارد، تاکید کرد: اینکه تصور شود واکسن در اختیار داروخانه ها قرار می گیرد صحیح نیست.

منبع: صداوسیما

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 12 اسفند 1399 بروزرسانی: 12 اسفند 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1499

به "تغییر ساعت ممنوعیت تردد شبانه ، واکسن کرونا در داروخانه ها توزیع نمی شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییر ساعت ممنوعیت تردد شبانه ، واکسن کرونا در داروخانه ها توزیع نمی شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید