تبریک رئیس جمهور به مناسبت سالروز تاسیس جمهوری خلق چین

به گزارش مجله اندیشه، خبرگزاری خبرنگاران- رئیس جمهور دیروز در پیامی با تبریک فرا رسیدن سالروز تاسیس جمهوری خلق چین به دولت و مردم این کشور، اطمینان داد که نهایی سازی و امضای برنامه مشارکت جامع راهبردی 25 ساله بین دو کشور گامی عظیم در جهت پیشبرد منافع مشترک و در راستای صلح و ثبات بین المللی و مقابله با یکجانبه گرایی فراهم خواهد ساخت.

تبریک رئیس جمهور به مناسبت سالروز تاسیس جمهوری خلق چین

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری متن پیغام آقای روحانی به این توضیح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای شی جین پینگ

رئیس جمهوری خلق چین

فرا رسیدن هفتاد و یکمین سالروز تاسیس جمهوری خلق چین را به جناب عالی و مردم کشورتان صمیمانه تبریک می گویم.

مشارکت جامع راهبردی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین که از اشتراکات فرهنگی، پیشینه روابط بلندمدت تاریخی و نگاه دو کشور به عرصه تحولات بین المللی و عزم استوار آنان در مبارزه با یکجانبه گرایی نشات می گیرد، عرصه سترگی برای توسعه روابط دوجانبه در حوزه های گوناگون فراهم آورده است. اطمینان دارم نهایی سازی و امضای برنامه مشارکت جامع راهبردی 25 ساله بین دو کشور گامی عظیم در جهت پیشبرد منافع مشترک و در راستای صلح و ثبات بین المللی و مقابله با یکجانبه گرایی فراهم خواهد ساخت.

شیوع ویروس کووید-19 به رغم مسائل خود، عرصه ای را فراهم ساخت تا قدرت چین در یاری به سرنوشت مشترک بشری به نمایش درآید و بار دیگر ثمرات همدلی و عزم ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین برای توسعه همکاری ها فراهم گردد. هم چنانکه از بدو شیوع این بیماری دو کشور در کنار یکدیگر به مبارزه با آن مشغول بوده اند، آمادگی کشورم را برای مشارکت در فراوری واکسن کووید-19 با چین اعلام می دارم و امیدوارم با دستور جناب عالی زمینه همکاری در این حوزه نیز بیش از پیش فراهم گردد.

سلامتی و موفقیت آن جناب و بهروزی مردم جمهوری خلق چین را آرزومندم.

حسن روحانی

رئیس جمهوری اسلامی ایران

تبریک رئیس جمهور به مناسبت سالروز استقلال نیجریه

رئیس جمهور در پیغامی با تبریک فرا رسیدن سالروز استقلال جمهوری فدرال نیجریه، ابراز امیدواری کرد که روابط تهران- آبوجا در حوزه های دوجانبه، منطقه ای و بین المللی بیش از پیش توسعه و تعمیق یابد.

متن پیغام آقای روحانی به این توضیح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای محمدو بوهاری

رئیس جمهوری فدرال نیجریه

فرا رسیدن سالروز استقلال جمهوری فدرال نیجریه را به جناب عالی و مردم شریف کشورتان صمیمانه تبریک می گویم.

امیدوارم با عنایت به وجود زمینه های فراوان همکاری مشترک در حوزه های سیاسی، مالی و پارلمانی دو کشور و علاقه مندی موجود جهت گسترش روابط، شاهد توسعه و تعمیق روزافزون مناسبات و همکاری های فیمابین در حوزه های دوجانبه، منطقه ای و بین المللی باشیم.

از خداوند متعال، سلامتی و موفقیت آن جناب و بهروزی و سربلندی مردم جمهوری فدرال نیجریه را مسألت دارم.

حسن روحانی

رئیس جمهوری اسلامی ایران

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 18 آبان 1399 بروزرسانی: 18 آبان 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1271

به "تبریک رئیس جمهور به مناسبت سالروز تاسیس جمهوری خلق چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبریک رئیس جمهور به مناسبت سالروز تاسیس جمهوری خلق چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید