برنامه اجرایی اصلاح نظام بانکی به رئیس جمهوری تقدیم شد

وزیر امور مالی و دارایی گفت: برنامه اجرایی اصلاح نظام بانکی در نیمه دوم شهریورماه به رئیس جمهوری تقدیم شد و این وزارتخانه راهکارهای ارائه شده در این برنامه را تا حصول نتیجه از مراجع ذیربط پیگیری می نماید.

برنامه اجرایی اصلاح نظام بانکی به رئیس جمهوری تقدیم شد

ایرنا نوشت: فرهاد دژپسند در جلسه با مدیران عامل بانک های دولتی اضافه کرد: افزایش شفافیت، افزایش کارآمدی و مدیریت درست هزینه های بانک ها، منوط به استقرار بانکداری دیجیتال و همچنین اجرای کامل و موثر حاکمیت شرکتی شامل تفکیک مدیرعامل از رئیس هیات مدیره، تشکیل هیات عامل و تشکیل کمیته های هیات مدیره است.

وی گفت: مقرر شده معاونت امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت اقتصاد، بانک ها را از منظر اجرای حاکمیت شرکتی و استقرار بانکداری دیجیتال مورد ارزیابی و رتبه بندی قرار دهد.

وزیر اقتصاد در ادامه، عزم و اراده جدی بانک ها در واگذاری اموال مازاد و شرکت های تابعه، اموال تملیکی و همچنین تعدیل شعب بانک ها را از اولویت های نظام بانکی برشمرد و گفت: واگذاری شرکت های تابعه غیربانکی به بخش خصوصی با استفاده از ساز وکارهای شفاف ارزیابی، ارزش گذاری و به وسیله بورس انجام می گردد.

دژپسند گفت: وزارت اقتصاد در این زمینه که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب، رئیس جمهوری و قانونگذار است، حمایت های لازم را از بانک ها انجام می دهد.

وی یادآور شد: ساز وکار پیش بینی شده برای آگاهی همه متقاضیان از دارایی های مازاد بانک ها توسط وزارت اقتصاد تدوین و به اطلاع عموم خواهد رسید.

وزیر امور مالی و دارایی اضافه کرد: مقرر شده ارائه شیوه های مولدسازی اموال مازاد، تملیکی و تسهیل واگذاری این واحدها به منظور فعال سازی، احیا و افزایش اشتغال این بخش ها در دستور کار قرار گیرد.

دژپسند از بانک ها خواست همچون گذشته حمایت های لازم را از بخش های مختلف مالی و به ویژه بخش فراوری به عمل آورند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 آبان 1398 بروزرسانی: 18 آبان 1398 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 433

به "برنامه اجرایی اصلاح نظام بانکی به رئیس جمهوری تقدیم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه اجرایی اصلاح نظام بانکی به رئیس جمهوری تقدیم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید