بایدن در نظرسنجی سی ان ان هم پیشتاز شد، ترامپ: همین آمار را برای هیلاری هم دادند

به گزارش مجله اندیشه، نتایج نظرسنجی سی ان ان مبنی بر پیشتازی جو بایدن خشم ترامپ علیه این شبکه خبری را موجب شد.

بایدن در نظرسنجی سی ان ان هم پیشتاز شد، ترامپ: همین آمار را برای هیلاری هم دادند

به گزارش مجله اندیشه، این نظرسنجی نشان داد اگر انتخابات همین امروز برگزار گردد 55 درصد رای دهندگان به جو بایدن، نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری و 41 درصد به ترامپ رای خواهند داد.

براساس این نظرسنجی همچنین تنها 38 درصد از شرکت نمایندگان از عملکرد ترامپ در صندلی رئیس جمهور حمایت کردند که نسبت به ماه گذشته 7 رتبه کاهش داشته است. براین اساس 57 درصد گفتند که از عملکرد ترامپ راضی نیستند.

میزان حمایتها از ترامپ در این نظرسنجی سی ان ان کمترین میزان از ژانویه 2019 تا به امروز بوده است.

به علاوه این نظرسنجی نشان داده که از هر 10 آمریکایی 6 نفر از عملکرد ترامپ در مسائل نژادی رضایت ندارند 65 درصد گفته اند که پاسخ رئیس جمهور به اعتراضات پس از قتل فلوید بدست پلیس بیشتر مخرب بوده تا مفید.

نظرسنجی سی ان ان همچنین نشان داد که بیشتریت آمریکایی ها (84 درصد) معتقدند اعتراضات به تبعیض نژادی و خشونت پلیس موجه است. نزدیک به 70 درصد گفته اند که خشونت اتفاق افتاده موجه نبوده و تنها 27 درصد آن را موجه دانسته اند. بیشتر آمریکایی ها تبعیض نژادی را مسئله عظیم امروز در کشورشان دانستند و گفتند که سیستم قضایی در آمریکا به نفع سفیدپوستان عمل می نماید. از هر 10 آمریکایی 8 تن گفتند که اعتراضات صلح آمیز در سراسر کشور پس از مرگ جورج فلوید موجه بوده است. آمریکایی ها اکنون مسائل نژادی را به اندازه مسائل مالی و بهداشتی در کمپین های ریاست جمهوری مهم می دانند.

اما دونالد ترامپ بلافاصله پس از انتشار این نظرسنجی باردیگر به انتقاد از سی ان ان پرداخت و در توئیتی نوشت: جعلی همچون گزارش هایشان.

ترامپ نوشت که نظرسنجی سی ان ان در سال 2016 هم نشان داد که هیلاری کلینتون نامزد دموکرات ها با همین آمار مشابه جلوتر از او است اما در نهایت او بوده که پیروز انتخابات شده است.

او نوشت: آمار سی ان ان جعلی است همچون گزارش هایش. همان تعداد مقابل هیلاری، دموکرات ها آمریکا را نابود می نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1081

به "بایدن در نظرسنجی سی ان ان هم پیشتاز شد، ترامپ: همین آمار را برای هیلاری هم دادند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن در نظرسنجی سی ان ان هم پیشتاز شد، ترامپ: همین آمار را برای هیلاری هم دادند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید