بالارفتن قیمت بازیکنان فوتسال؛ خوب یا بد؟

به گزارش مجله اندیشه، در فصل جابجایی فوتسال شاهد بالارفتن قیمت بازیکنان مطرح بودیم که مزایا و معایبی دارد.

بالارفتن قیمت بازیکنان فوتسال؛ خوب یا بد؟

به گزارش مجله اندیشه، این روزها و در آستانه شروع فصل جدید جابجایی بار دیگر دو باشگاه مس سونگون و گیتی پسند اصفهان که در سال های اخیر در زمره تیم های متمول لیگ برتر بوده اند کورس بر سر جذب بازیکن را شروع نموده و همین عامل باعث شده تا قیمت بازیکنان نیز بالا برود. بر اساس شنیده ها قیمت بازیکنان درجه یک فوتسال تا حدود یک میلیارد تومان هم رسیده که این مهم می تواند برای رونق پرداختی های فوتسال امید بخش باشد.

در سال های اخیر بازیکنان شاخص فوتسال به دلیل سقف دریافتی پایین در لیگ ایران مجبور به بازی در لیگ های سطح پایین آسیا شدند تا پول های بیشتری دریافت نمایند اما بالارفتن سقف قراردادها باعث می گردد این بازیکنان نیز برای حضور در ایران ترغیب شده و به بالا بردن کیفیت لیگ خودمان یاری نمایند.

سوی دیگر ماجرا مسائل عدیده اقتصادی تیم های فوتسال است. به جز این دو تیم متمول، بیشتر تیم ها حتی در پرداخت هزینه های جاری خود هم با مشکل روبرو هستند و همین عامل باعث شده بیشتر بازیکنان ملی پوش رغبتی برای بازی در این تیم ها نداشته باشند و هر سال هم بحث فروش یا واگذاری امتیاز آن ها مطرح گردد. در سال های گذشته چندین تیم شاخص به دلیل ناتوانی در رقابت با تیم های عظیم و متمول به خاطر پرداختی های بازیکنان قید تیمداری را زدند و حالا هم بیم آن می رود که با خالی شدن تیم ها از بازیکنان شاخص و تجمیع آنها در دو تیم، سایر تیم ها انگیزه ای برای تیمداری نداشته باشند.

البته این تهدید، می تواند یک فرصت هم برای این تیم ها باشد و آنها با بازی دادن به بازیکنان جوان و کم ادعا و پرورش آن ها هم در بحث درآمدزایی و هم در بحث جوانگرایی به سود تیم و فوتسال ما قدم بردارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 مهر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1182

به "بالارفتن قیمت بازیکنان فوتسال؛ خوب یا بد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بالارفتن قیمت بازیکنان فوتسال؛ خوب یا بد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید