بازار ملک روی خط مطبوعات

به گزارش مجله اندیشه، روزنامه تجارت - گرانی ، بازار زمستانی مسکن را داغ کرد

بازار ملک روی خط مطبوعات

جهت دریافت مشاوره خدمات چاپ کاتالوگ و بروشور از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

با سبقت دریافت قیمت مسکن از نرخ تورم زنگ های هشدار در بازار مسکن دوباره به صدا درآمده است . هرچند مخالفان معتقدند این افزایش قیمت ها در بازار چشمگیر و محسوس نخواهد بود زیرا بازار ظرفیت و کشش قیمت های گران را ندارد.

بر اساس گزارش بانک مرکزی ، در دی ماه سال جاری ، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده در بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران 52/4 میلیون ریال بود که نسبت به ماه مشابه سال قبل 16/7 درصد افزایش نشان می دهد.

این افزایش 16/7 درصدی قیمت مسکن در تهران در حالی اتفاق افتاده که نرخ تورم در 12 ماه منتهی به دی 1396 نسبت به 12 ماه منتهی به دی 1395 معادل 10 درصد بوده است. بنابراین می توان گفت تورم مسکن در پایتخت با فاصله زیادی از نرخ میانگین تورم، جلو افتاده است. این در حالی است که در چهار سال اخیر ، با رکود حاکم بر بخش املاک، قیمت مسکن یا کمتر از نرخ تورم بالا می رفت یا هم سطح آن بود.

روزنامه ایران - رشد 13.5 درصدی معاملات مسکن در تهران

آمارها نشان می دهد در 72 درصد سطح مسکونی شهر تهران هنوز قیمت مسکن پایین تر از میانگین این شهر است.آنالیز آمار دی ماه بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن شهر تهران نشان می دهد که میانگین قیمت 16.7 درصد و میانگین معاملات 13.5 درصد نسبت به مدت مشابه پارسال بالا رفته است . اما در 16 منطقه تهران قیمت ها پایین تر از متوسط شهر تهران است و فقط شش منطقه واقع در شمال و شمال غرب تهران بالاتر از میانگین قرار دارند.

از سوی دیگر بیشترین رشد قیمت در مناطق شمال شهر ایجاد شده است. بیشترین معاملات نیز در مناطق دارای میانگین قیمت متوسط انجام گرفته است. این سه نشانه حاکی است که هنوز در بیش از 72 درصد سطح مسکونی شهر تهران قیمت ها نسبت به سال قبل رشد کمتر از میانگین داشته و متناسب با توان مالی قشر های متوسط است.

روزنامه دنیای اقتصاد - سرانجام تب ارزی در بازار مسکن؟

تب ارزی در معاملات ملک ، تحت تاثیر کاهش نسبی التهاب بازار دلار ، فروکش کرد. آنالیز ها از شرایطی که طی یک هفته اخیر در بازار مسکن شهر تهران برقرار شده ، حاکی است : فضای متشنج اواخر پاییز و هفته های ابتدایی زمستان در بازار خرید و فروش آپارتمان که بخش زیادی از آن منشأ خارجی (متاثر از صعود مقطعی قیمت دلار) داشت ، هم اکنون به شکلی محسوس تغییر نموده است طوری که جو روانی حاکم بر بازار مسکن به سمت آرام شدن پیش می رود .

روزنامه همشهری - زندگی 11 میلیون نفر در بافت های فرسوده

در جلسه شورای اطلاع رسانی دولت که با حضور اکبر ترکان ، مشاور رییس جمهوری در امور هماهنگی و نوسازی بافت های فرسوده ناپایدار شهری ، برگزار گردید ، وی با اشاره به برگزاری جلسه اخیر هیات دولت اظهار کرد: دراین جلسه که درباره نوسازی بافت های فرسوده و چگونگی فرآیند آن برگزار گردید، سیف رییس کل بانک مرکزی بیان کرد در اراضی فرسوده شهر که بعضا سند ندارند ، اگر وزارت راه و شهرسازی بگوید واحدهای مسکونی این اراضی را در فرآیندی واگذار می کنیم ، بانک به عنوان سند قبول خواهد نمود و تسهیلات برای نوسازی آنها می پردازد.

ترکان با اشاره به این که 11 میلیون نفر از جمعیت کشور و 15 درصد از جمعیت تهران در محله های فرسوده زندگی می نمایند، گفت : بیش از 1.5 میلیون نفر از جمعیت دانش آموزی کشور که بیش از یک هفتم دانش آموزان را شامل می گردد ، در مدارس موجود در بافت ها تحصیل می نمایند که اوضاعی ناهنجار دارد ؛ بنابراین با این نوسازی ، این تعداد دانش آموز هم دارای امکانات متوسط مدرسه ای خواهند شد.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 18 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1400 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 728

به "بازار ملک روی خط مطبوعات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازار ملک روی خط مطبوعات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید