امکان دریافت سهام عدالت متوفیان از سوی وراث فراهم شد

به گزارش مجله اندیشه، مشاور اجرایی سهام عدالت گفت: 2 میلیون و 600 هزار دارنده سهام عدالت فوت شده اند که وراث این افراد می توانند برای مشخص تکلیف اقدام نمایند.

امکان دریافت سهام عدالت متوفیان از سوی وراث فراهم شد

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، محمدرضا پوررضایی با بیان اینکه امکان انتقال سهام عدالت افراد متوفی به وراث وجود دارد ادامه داد: وارث این افراد می توانند پس از انجام انحصار وراثت به صورت حضوری با مراجعه به سازمان های مربوط اقدام نمایند.

وی اضافه کرد: پس از انجام دادن انحصار وراثت، یکی از وراث با مراجعه به سایت شرکت سپرده گذاری مرکزی، اطلاعات مربوط به انحصار وراثت را بارگذاری می نماید و شرکت سپرده گذاری اقدامات لازم برای انتقال سهام عدالت به وراث را انجام می دهد.

پور رضایی توضیح داد: با توجه به اینکه فرایند آماده کردن مدارک برای انحصار وراثت زمان بَر است الکترونیکی شدن باعث کاهش زمان و سهولت در فرایند انتقال سهام عدالت می گردد.

وی اضافه کرد: با هماهنگی های اجرا شده بین شرکت سپرده گذاری مرکزی، سازمان ثبت احوال و قوه قضائی، به زودی امکان الکترونیکی شدن انتقال سهام عدالت فراهم می گردد.

* ورود همه شرکت های سرمایه گذاری استانی به بورس تا پایان سال

مشاور اجرایی سهام عدالت درباره شرکت های سرمایه گذاری استانی گفت: از 31 شرکت سرمایه گذاری استانی، مراحل پذیرش و بازگشایی نماد 25 شرکت در بورس اجرا شده است و در مرحله برگزاری مجامع و اصلاح اساسنامه هستند.

وی ادامه داد: مراحل پذیرش 6 شرکت سرمایه گذاری استانی در حال آنالیز است و تا پایان سال وارد بورس می شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 اسفند 1399 بروزرسانی: 7 اسفند 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1489

به "امکان دریافت سهام عدالت متوفیان از سوی وراث فراهم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان دریافت سهام عدالت متوفیان از سوی وراث فراهم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید