اقدام قانونی علیه ترامپ کلید خورد

به گزارش مجله اندیشه، خبرنگاران : حزب دموکرات آمریکا در حال آنالیز گزینه های موجود برای انجام تحقیقات علیه دولت فعلی در صورت شکست رئیس جمهور در انتخابات هستند.

اقدام قانونی علیه ترامپ کلید خورد

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس: مقامات ارشد حزب دموکرات آمریکا در حال آنالیز گزینه های احتمالی برای اقدام قانونی علیه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در صورت شکست در انتخابات هستند.

به نوشته پایگاه خبری هیل، انتظار می رود دموکرات ها بتوانند دستکم اکثریت خود را در مجلس نمایندگان آمریکا حفظ نمایند و در صورت پیروزی جو بایدن نامزد این حزب در انتخابات ریاست جمهوری، وی به همراه نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان، دستور تحقیق درباره ترامپ را صادر خواهند کرد.

مایک کیگلی عضو دموکرات کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان در این باره گفت: سوالات مشروعی وجود دارند که باید پاسخ داده شوند و فعالیت های غیرقانونی باید مورد آنالیز قرار گیرند. فارغ از اینکه از چه دیدگاهی به این قضیه نگاه کنید، بازی کاملاً عادلانه ای است.

کمیته اطلاعاتی در نظر دارد تحقیقاتی را درخصوص سیاسی سازی نهادهای اطلاعاتی در وزارت امنیت داخلی شروع کند که گفته می گردد در حال حاضر ترامپ مانع از انجام آن شده است.

کرولاین مالونی رئیس کمیته اصلاح و نظارت نیز در بیانیه ای که برای هیل فرستاد نوشت، با اینکه اولویت مبارزه با شیوع ویروس کرونا و احیای مالی آمریکا خواهد بود، تحقیق درباره ترامپ نیز روال خود را طی خواهد نمود.

یکی از دستیاران کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان نیز در بیانیه ای به هیل نوشت، ریاست منتخب این کمیته در آینده، رهبری مایک پامپئو در وزارت امور خارجه را زیر ذره بین خواهد برد.

اکنون با توجه به اینکه بایدن وعده داده اتحاد را به آمریکا برمی گرداند، مشخص نیست آیا دموکرات ها همچنان با تمام قوا علیه ترامپ اقدام خواهند کرد یا از میزان فشار خود بر ادامه فرایند تحقیقات خواهند کاست.

پلوسی یکی از افراد مؤثر در مشخص راهبرد دموکرات ها محسوب می گردد و به گفته مقامات این حزب، پیش از انجام هرگونه تحقیقات، وضع جامعه را خواهد سنجید.

سوال دیگر اینجا است که دموکرات ها تا چه میزان قصد دارند دوران ریاست جمهوری ترامپ را مورد کند و کاو قرار دهند. برای مثال آیا ممکن است به سراغ مدارکی بفرایند که ترامپ در جریان استیضاحش مخفی نگه داشته بود؟

جیمی راسکین از اعضای کمیته قضایی مجلس نمایندگان گفت: گمان می کنم تصمیم گیری درباره اینکه چه اقدامی صورت گیرد به صورت مورد به مورد پیش برود. به گمانم درخصوص بعضی از این ها باید ببینیم آیا احتیاج به قانون گذاری وجود دارد تا آسیب های ناشی از رسوایی ها و فسادها جبران شوند. بدون شک باید تحقیقاتی در این زمینه ها صورت گیرد تا از تکرار آن ها جلوگیری گردد.

جیم هیمس از اعضای ارشد کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان نیز می گوید تک تک افرادی که به وضوح از قوانین سرپیچی نموده اند، محاکمه شوند، اما دموکرات ها باید از افراط خودداری نموده و با عقلانیت در راستای اتحاد مجدد آمریکا گام بردارند.

عده ای دیگر از دموکرات ها نیز با هیمس هم عقیده بوده و می گویند شاید جمهوری خواستار نیز درصورت پیروزی بایدن، با پیگرد متخلفان در دولت قبلی موافق باشند.

شماری از دموکرات ها نیز با ابراز امیدواری درخصوص تحت کنترل دریافت مجلس نمایندگان و مجلس سنا می گویند، در این صورت انرژی بیشتری بر روی پیش بردن قانون گذاری های جدید درخصوص مبارزه با ویروس کرونا، تغییرات اقلیمی، ترمیم زیرساخت ها و سخت شدن اعمال فشار سیاسی بر روی تحقیقات علیه ترامپ، متمرکز خواهد شد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 11 آذر 1399 بروزرسانی: 11 آذر 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1321

به "اقدام قانونی علیه ترامپ کلید خورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدام قانونی علیه ترامپ کلید خورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید