اقدام جنجالی ترامپ در کاخ سفید با خشم قانونگذاران و کهنه سربازان روبرو شد

به گزارش مجله اندیشه، ایسنا نوشت: تصمیم دولت دونالد ترامپ برای منتقل کردن پرچم ویژه گرامیداشت کهنه سربازان مفقود جنگ از یک نقطه بالای کاخ سفید به یک مکان کمتر در معرض دید در محوطه چمن جنوبی باعث خشم کهنه سربازان و قانونگذارانی در آمریکا که از نظرشان این کار بی احترامی و به طور بالقوه مغایر با قانون است، شده است.

اقدام جنجالی ترامپ در کاخ سفید با خشم قانونگذاران و کهنه سربازان روبرو شد

به گزارش رویترز، این پرچم مختص گرامیداشت اسرای جنگ و سربازانی است که در جنگها مفقود شده اند. طبق ویدیویی که کاخ سفید در ماه ژوئن منتشر کرد، این پرچم در یک مراسم خصوص و با احترامات نظامی کامل و چند ماه بعد از امضای یک لایحه الزام اهتزاز هر روزه این پرچم در بعضی ساختمانهای فدرال از جمله کاخ سفید از سوی ترامپ، جابجا شده است.

سناتور دموکرات جک رید، از تهیه کنندگان مشترک آن لایحه اظهار کرد: این به اندازه کافی بد هست که دونالد ترامپ علنا قهرمانان آمریکایی همچون سناتور مک کین و دیگرانی که در میدان جنگ اسیر شدند را مسخره می نماید. او به طرز غیرقابل توضیحی از پرچم ایالتهای جدایی طلب زمان جنگ داخلی (Confederate) حمایت می نماید اما در برافراشتن پرچم ویژه اسرا و مفقودین جنگ کوتاهی می نماید. این بخشی ازالگوی بی احترامی دونالد ترامپ به کسانی که با افتخار به ملت ما خدمت نموده اند، است.

جک رید به همراه سناتورهای دموکرات الیزابت وارن و مارگارت هسان، نامه ای را به کاخ سفید فرستاده و درخواست تجدید نظر در جابجایی این پرچم را کردند.

هسان گفت، قانون خواهان ادای احترام به اسرا و مفقودین جنگی شده و از کاخ سفید خواست تا این تصمیم را لغو کند.

کاخ سفید از تغییر مکان این پرچم دفاع نموده اما دلیلی برای آن مطرح ننموده است.

جود دیر، سخنگوی کاخ سفید گفت: دونالد ترامپ اوایل امسال میلادی مکان یادبودی برای اسرا و مفقودین جنگ در زمینهای کاخ سفید اختصاص داد که تا ابد یاد نظامیان قهرمانی که اسیر یا مفقود شدند را پاس بدارد. رئیس جمهور مکانی در گوشه جنوب غربی محوطه چمن جنوبی برای این یادبود برجسته و مقدس که برای همه بازدیدکننده های کاخ سفید مشهود است و پرچم مخصوص اسرا و مفقودین جنگی را به نمایش می گذارد، انتخاب کرد.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 5 آبان 1399 بروزرسانی: 5 آبان 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1243

به "اقدام جنجالی ترامپ در کاخ سفید با خشم قانونگذاران و کهنه سربازان روبرو شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدام جنجالی ترامپ در کاخ سفید با خشم قانونگذاران و کهنه سربازان روبرو شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید