اصغری مقدم: چون صدای ما درنمی آید، سرمان را می بُرند، داوری مان نتوانسته پا به پای فوتسال کشور پیشرفت کند

به گزارش مجله اندیشه، جواد اصغری مقدم، سرمربی تیم فوتسال سن ایچ ساوه مدعی است چون اعضای این تیم اعتراضی به داوری نمی کنند، اشتباهات داوری علیه این تیم بیشتر است.

اصغری مقدم: چون صدای ما درنمی آید، سرمان را می بُرند، داوری مان نتوانسته پا به پای فوتسال کشور پیشرفت کند

جواد اصغری مقدم در گفت وگو با خبرنگار ورزشی مجله اندیشه، درباره عملکرد تیم فوتسال سن ایچ ساوه در نیم فصل نخست لیگ برتر فوتسال گفت: ما و مجموعه باشگاه از عملکرد تیم راضی بودیم. تمرینات را به موقع آغاز کردیم و تقریباً بازیکنان مدنظرمان را به خدمت گرفتیم. قرعه بدی در لیگ داشتیم و بازی های اول را به سختی پشت سر گذاشتیم. فکر می کنم اگر مصدومان کمتری داشتیم، شاید می توانستیم بهتر از این نتیجه بگیریم. باید تیم را تقویت کنیم تا مانند نیم فصل، جایگاه خوبی در جدول به دست بیاوریم.

وی در مورد هدف تیمش در این فصل لیگ برتر شرح داد: هدف ما صعود به پلی آف است و پس از آن می خواهیم رتبه بهتری نسبت به فصل گذشته کسب کنیم. نگران از دست دادن رده دوم جدول نیستیم و امیدوارم روند امتیازگیری خود را حفظ کنیم. تلاش می کنیم با استراحت و آغاز تمرینات دوباره، کارمان را مانند ابتدای نیم فصل اول با قدرت آغاز کنیم. در نیم فصل دوم امتیاز دریافت سخت می شود، اما تلاش می کنیم روند خوبی داشته باشیم.

سرمربی سن ایچ ساوه درباره انگیزه کم تیم ها در طول 26 هفته مسابقات لیگ برتر فوتسال گفت: تنها عیب برگزاری پلی آف همین است که تیم ها نیم فصل اول را جدی دنبال نمی کنند، چون نتایج تیم ها در پلی آف مشخص می شود. در لیگ برتر تنها دو یا سه تیم به خوبی هزینه می کنند و 26 هفته را خیلی جدی نمی گیرند، اما سایر تیم ها تلاش می کنند در همه بازی ها پیروز شوند تا به پلی آف برسند. ما هم از لحاظ بضاعتی که داریم، تیمی معمولی به شمار می رویم و باید در تمام بازی ها بجنگیم تا در پلی آف بمانیم.

اصغری مقدم در پاسخ به این پرسش که آیا باشگاه سن ایچ مشکل مالی دارد یا خیر، به مجله اندیشه گفت: قراردادهای اعضای تیم خیلی بالا نیست، اما باشگاه سن ایچ از معدود باشگاه هایی است که به وعده های خود کاملاً عمل می کند.

وی درباره اشتباهات داوری در دیدارهای لیگ برتر بیان نمود: متأسفانه اشتباهات داوری همیشه وجود دارد. اگر اعتراضی کنیم، می گویند مگر تیم شما مشکل ندارد و خودتان اشتباه نمی کنید؟ اگر من مرتکب اشتباهی شوم، خودم و تیمم باید تاوان بدهیم و مسئله ای برای دیگران به وجود نمی آید، اما اشتباه داوران شامل حال خودشان نمی شود. در نیم فصل اول در چند مسابقه از داوری ضرر کردیم. متأسفانه به جز چند داور، سطح سایر داوران ما خیلی پایین است و داوری ما نتوانسته پا به پای فوتسال کشور پیشرفت کند.

تِز جدیدی که فدراسیون فوتبال دارد، این است که تلاش می کند برای کاهش هزینه ها، از داوران شهری که بازی در آن برگزار می شود استفاده کنند.، سرمربی سن ایچ ضمن بیان این جمله شرح داد: در دیداری که در کرمانشاه (مقابل شاهین) داشتیم، ناظر داوری اهل کرمانشاه بود. پس از اینکه اعتراض کردیم به ما گفتند ناظر در مسابقه خیلی تأثیرگذار نیست! چرا خودتان شک و شبهه ایجاد می کنید؟

اصغری مقدم با ابراز امیدواری به اینکه فدراسیون فوتبال و کمیته داوران برای سن ایچ نیز مانند تیم های بزرگ تر احترام قائل شوند، گفت: قضاوت دیدار تیم های اول و دوم لیگ برتر به داور غیرمعروف سپرده شد. ما چند داور مطرح داریم و انتظار می رود که در دیدار دو تیم نخست جدول، از داوران شناخته شده استفاده شود تا از عهده مدیریت بازی بربیاید. خواهش می کنم برای تیم ما، بی رحم ترین داوران را بگذارید تا اگر بازیکن ما اشتباهی کرد، اخراج شود!

وی با اشاره به دیدار هفته سیزدهم شاگردانش مقابل ستارگان ورامین گفت: بازیکن حریف در صحنه گل سوم، بازیکن ما را شارژ کرد و خطا محرز بود. داوران و ناظر داوری پس از مسابقه گفتند که خطا درست بود، اما ما امتیازات این بازی را از دست دادیم و می توانم بگویم داور قهرمانی نیم فصل را از ما گرفت. بعد می گویند اشتباه داوری جزئی از بازی است. خواهش می کنم فدراسیون برای تیم ما ارزش قائل شود، ما را تیم خوبی بداند و از داوران شناخته شده برای قضاوت دیدارهای سن ایج استفاده کند. ما حاشیه و دردسری ایجاد نکردیم و صدای ما در نمی آید. ما داوران را تهدید نمی کنیم، آنها به راحتی قضاوت و ساوه را ترک می کنند، اما همین باعث می شود سرمان را ببُرند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 410

به "اصغری مقدم: چون صدای ما درنمی آید، سرمان را می بُرند، داوری مان نتوانسته پا به پای فوتسال کشور پیشرفت کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصغری مقدم: چون صدای ما درنمی آید، سرمان را می بُرند، داوری مان نتوانسته پا به پای فوتسال کشور پیشرفت کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید