استقلال چطور از رای پرونده رشید مظاهری مطلع است؟

به گزارش مجله اندیشه، به گزارش خبرنگاران، سایت باشگاه تراکتور نوشت: باشگاه در خصوص دعاوی مطروحه جعل و الحاق که به طور مکرر توسط تعدادی از بازیکنان برای فرافکنی و توجیه فسخ قرارداد بدون دلیل موجه ورزشی با باشگاه تراکتور مبادرت به طرح دعوی در کمیته محترم انضباطی نموده اند بدین شرح بیان می دارد:

استقلال چطور از رای پرونده رشید مظاهری مطلع است؟

قانون گذار در ماده 24 مقررات انضباطی فدراسیون فوتبال ایران مصوب 1397 اشعار می دارد: چنانچه کمیته انضباطی در فرایند دادرسی متوجه وقوع جرمی شود که در صلاحیت کمیته انضباطی نباشد موضوع را از طریق دبیرکل یا رئیس فدراسیون در اسرع وقت به اطلاع مقامات صالح قضایی می رساند.

تدوین این موضوع به عنوان یک قانون آمره که خلاف آن میسور نیست به این دلیل است که ارکان قضایی با اتکا به صلاحیت ذاتی مبادرت به دادرسی و صدور دادنامه نماید.

لیکن وفق قانون مجازات اسلامی مصوب 1375 در بخش تعزیرات و قانون آیین دادرسی کیفری رسیدگی به عناوینی از قبیل جعل و الحاق مشخصاً و منحصراً در صلاحیت ذاتی دادسرای عمومی و انقلاب محل وقوع جرم می باشد.

بنابراین با توجه به موضوعات فوق الاشاره کمیته محترم انضباطی بایستی در مورد دعاوی جعل و الحاق با صدور قرار عدم صلاحیت دعاوی مطروحه را از طریق دبیرکل محترم و یا ریاست محترم فدراسیون فوتبال پفراینده را به مجاری قضایی عام کشور جهت رسیدگی مقتضی احاله نماید زیرا این به این دلیل است که حدود صلاحیت ارکان قضایی بر رسیدگی بر دعاوی کاملاً مشخص شود.

لذا بر این مبنا ارکان قضایی فدراسیون نمی توانند قبل از رسیدگی در محاکم ذی صلاح کشور و صدور احکام قطعی در قوه قضائیه اقدام به صدور رای له و یا علیه طرفین دعوی بنمایند و در صورت صدور چنین احکامی آرای فوق باطل بوده و از درجه اعتبار ساقط می باشد.

لیکن باشگاه تراکتور با اتکا به قانون و لزوم تبعیت از آن حق خود دانسته موضوع را از طریق مراجع ذی صلاح داخلی و بین المللی پیگیری نماید.

اما در مورد مصاحبه مدیرعامل باشگاه استقلال در مورد پفراینده آقای محمد رشید مظاهری و باشگاه تراکتور که اعلام نموده اند که رأی کمیته شرایط فدراسیون فوتبال به نفع آن بازیکن و باشگاه استقلال تهران صادر شده است، سئوالی که به ذهن متبادر می شود این است چگونه ممکن است درحالی که جلسه دادرسی پفراینده دیروز برگزار شده است ایشان از دادنامه اصداری آن کمیته قبل از ابلاغ رای به طرفین دعوی مطلع است و اگر بدین ترتیب است چرا دادنامه را منتشر نمی نمایند؟ و اگر اینگونه باشد بسیار مایه تاسف است.

به گزارش خبرنگاران، رشید مظاهری و رضا شکاری دو بازیکن سابق تراکتور به دلیل آنچه که دست بردن در رقم قراردادهایشان عنوان شده، اقدام به فسخ قرارداد با تراکتور کردند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 آذر 1399 بروزرسانی: 21 آذر 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1341

به "استقلال چطور از رای پرونده رشید مظاهری مطلع است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقلال چطور از رای پرونده رشید مظاهری مطلع است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید