استعفای مدیرعامل تیک تاک به علت فشارهای ترامپ

به گزارش مجله اندیشه، کوین میر مدیرعامل تیک تاک روز گذشته به علت فشارهای دولت آمریکا برای فروش این شرکت تحت مالکیت بایت دنس چین استعفا داد.

استعفای مدیرعامل تیک تاک به علت فشارهای ترامپ

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایرانبه نقل از آسین ایج، تیک تاک که به کاربران امکان می دهد ویدئوهای یک دقیقه ای از خود به اشتراک بگذارند علاوه بر چین در آمریکا نیز دهها میلیون نفر کاربر دارد و این محبوبیت موجب خشم ترامپ شده و وی با جاسوس توصیف کردن این نرم افزار خواهان فروش آن به یک شرکت آمریکایی ظرف مدت 90 روز شده است.

متهم کردن تیک تاک به جاسوسی سایبری به نفع دولت چین در شرایطی صورت می گیرد که بررسی های مستقل سازمان سیا نشان می دهد، تیک تاک اطلاعات کاربران خود را در اختیار مقامات چینی قرار نداده است.

با تشدید فشارها علیه تیک تاک، کوین میر با ارسال نامه ای خطاب به کارکنان تیک تاک علت تصمیم خود برای استعفا را تغییر شدید محیط و شرایط سیاسی دانسته است.

در بخشی از این نامه آمده است: من بخش مهمی از تغییرات ساختاری که تیک تاک به آن نیاز دارد را انجام داده ام و در این شرایط که رسیدن به یک نتیجه قطعی به زودی رخ می دهد با دلی شکسته اعلام می کنم که تصمیم به ترک تیک تاک گرفته ام.

میر که در ماه می گذشته به تیک تاک پیوسته بود قبلاً یکی از مدیران ارشد شرکت دیزنی بود. این استعفا چند روز بعد از شکایت تیک تاک از دولت آمریکا به علت وارد آوردن اتهامات غیرقانونی بر علیه آن رخ می دهد.

تیک تاک بیش از 175 میلیون بار در آمریکا و بیش از یک میلیارد بار در کل جهان بارگذاری شده، بعد از هواوی و زد تی ای، تیک تاک سومین شرکت فناوری چینی است که به علت محبوبیت و کاربران زیاد از سوی دولت آمریکا محدود می شود.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 21 مهر 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1216

به "استعفای مدیرعامل تیک تاک به علت فشارهای ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استعفای مدیرعامل تیک تاک به علت فشارهای ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید