اردوغان: اسلام هراسی از ویروس کرونا شیوع بیشتری دارد

به گزارش مجله اندیشه، رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه طی سخنانی با انتقاد از توهین به پیامبر اسلام (ص) در فرانسه گفت: ما در امسال علاوه بر کرونا با ویروس اسلام هراسی که شیوع بیشتری هم داشت روبه رو شدیم. توهین به مقدسات دیگران هیچ ارتباطی به آزادی بیان ندارد.

اردوغان: اسلام هراسی از ویروس کرونا شیوع بیشتری دارد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، اردوغان طی سخنرانی خود در بیست و سومین کنگره سالانه جامعه مسلمانان آمریکا که به وسیله ویدئو کنفرانس برگزار گشت، گفت: همه ما باید اختلافات خود را کنار بگذاریم و در راستای مقابله با توهین به مقدسات خود بر اشتراکات اسلامی تاکید کنیم.

وی افزود: ما در امسال در کنار ویروس کرونا با ویروس اسلام هراسی هم روبه رو شدیم که شیوع بیشتری داشته است. نژادپرستی فرهنگی و تبعیض و تعصب به جایی رسیده که نمی توان آن در کشور هایی که به مثابه مهد دموکراسی به شمار می فرایند، پنهان کرد.

اردوغان با انتقاد از فرانسه گفت: ما همه توهین ها به پیامبر اسلام (ص) را که اخیراً به بهانه آزادی بیان در فرانسه انجام شد، دنبال کردیم، توهین به مقدسات دیگران ارتباطی با آزادی بیان ندارد.

وی با اشاره به انواع توهین ها به پیامبر (ص)، توضیح داد که راست تندرو در غرب تنها مسلمانان و ترک ها را هدف قرار نمی دهد بلکه همه مهاجران آفریقایی یا آسیایی که خارجی و متفاوت از آنان باشند را هدف قرار می دهند.

رئیس جمهوری ترکیه ادامه داد: مسلمانان در بسیاری از کشور ها به دلیل عقاید، زبان یا نوع لباس هایشان با تبعیض روبه رو می شوند و به حاشیه کشیده می شوند.

اردوغان تاکید نمود: ما باید حتی به بهای جان خود از حقوق قدس حمایت کنیم، زیرا که قدس جزو افتخارات امت اسلامی است.

وی گفت : یک مسلمان همانطور که حقوق دیگران را نقض نمی کند، به هیچ کس هم اجازه نمی دهد حقوق خود او را نقض کند. به اطرافیانش اعتماد و امنیت می بخشد و مردم از زبان و دست او در امان هستند.

رئیس جمهوری ترکیه گفت که ویروس کرونا تا به امروز جان یک میلیون و نیم نفر از مردم دنیا را گرفته و همچنان نیز در حال گسترش است.

امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه چندی پیش با حمایت از انتشار کاریکاتور های اهانت آمیز به پیامبر (ص) گفت که کشورش به انتشار چنین کاریکاتور هایی همچنان ادامه می دهد و آن را در راستای آزادی بیان اعلام کرد. اقدامی که خشم گسترده و سراسری مسلمانان سراسر دنیا را در پی داشت.

سخنان رئیس جمهوری فرانسه موج گسترده ای از تظاهرات مردمی را در سراسر کشور های مسلمان به دنبال داشت و بسیاری از کشور های اسلامی کالا های فرانسوی را تحریم کردند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 دی 1399 بروزرسانی: 7 دی 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1376

به "اردوغان: اسلام هراسی از ویروس کرونا شیوع بیشتری دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوغان: اسلام هراسی از ویروس کرونا شیوع بیشتری دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید