این صفحه شما را به مطلب زیر هدایت می‌کند:

تلاش مجلس برای اجرای قانون؛ صدور گواهینامه بدون نیاز به کارت پایان خدمت :: خبرگزاری خانه ملت

برای مشاهده مطلب فوق، از لینک مقابل استفاده نمایید: تلاش مجلس برای اجرای قانون؛ صدور گواهینامه بدون نیاز به کارت پایان خدمت :: خبرگزاری خانه ملت
این مطلب در وبسایت www.icana.ir منتشر شده است و «مجله اندیشه»‌ در قبال آن هیچ مسئولیتی ندارد. بیشتر بدانید
با عنایت به اینکه سایت «مجله اندیشه» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است. (قانون تجارت الکترونیک)
2017-10-24@09:06:09 GMT تلاش مجلس برای اجرای قانون؛ صدور گواهینامه بدون نیاز به کارت پایان خدمت :: خبرگزاری خانه ملت | فارسی Toggle navigation fa, حشمت الله فلاحت پیشه, رسول خضری, الیاس حضرتی

تلاش مجلس برای اجرای قانون؛ صدور گواهینامه بدون نیاز به کارت پایان خدمت

نمایندگان مردم در خانه‌ملت با تاکید بر اجرای قانون، تاکید کردند که طبق قانون اخذ گواهینامه رانندگی نیازی به ارائه کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت ندارد.2/24/2017 1:00:46 PM2/24/2017 1:00:46 PM2/22/2017 10:17:27 AMIcanahttp://media.icana.ir//Image/2017/02/201702102737525743_Orig.jpg00http://media.icana.ir//Image/2017/02/201702102737525743_Thum.jpghttp://www.icana.ir//Fa/News/324934/تلاش_مجلس_برای_اجرای_قانون_صدور_گواهینامه_بدون_نیاز_به_کارت_پایان_خدمتخبرگزاری خانه ملت Icana http://www.icana.ir/Fa/IMG/Logo.ico ارسال به دوستان ارسال به دوستان نام کامل :

ارسال به ایمیل :

متن :

تصویر امنیتی :
در گفت‌ وگو با نمایندگان تاکید شد؛ تلاش مجلس برای اجرای قانون؛ صدور گواهینامه بدون نیاز به کارت پایان خدمت سرویس اجتماعی نمایندگان مردم در خانه‌ملت با تاکید بر اجرای قانون، تاکید کردند که طبق قانون اخذ گواهینامه رانندگی نیازی به ارائه کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت ندارد. جمعه 6 اسفند 1395 ساعت 13:00 تلاش مجلس برای اجرای قانون؛ صدور گواهینامه بدون نیاز به کارت پایان خدمت نمایندگان مردم در خانه‌ملت با تاکید بر اجرای قانون، تاکید کردند که طبق قانون اخذ گواهینامه رانندگی نیازی به ارائه کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت ندارد. http://media.icana.ir//Image/2017/02/201702102737525743_Orig.jpg http://media.icana.ir//Image/2017/02/201702102737525743_Thum.jpg تلاش,مجلس,برای,اجرای,قانون؛,صدور,گواهینامه,بدون,نیاز,به,کارت,پایان,خدمتIcana Icana http://www.icana.ir/Fa/IMG/Logo.ico

خبرگزاری خانه‌ملت- گروه اجتماعی؛ صدور گواهینامه به عنوان شرط لازم رانندگی در کشور دارای شروطی است اما در مدت اخیر اصلاح برخی از این شرایط و عدم اجرای آن ابهامات و سردرگمی را برای مردم به وجود آورده است.

نمایندگان در آذرماه سال 94 یعنی در آخرین ماه‌های کاری مجلس نهم در جریان الحاق یک تبصره به ماده 55 «قانون بیمه اجباری خسارات وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه» مصوب کردند که صدور گواهینامه نیازمند کارت پایان خدمت سربازی و معافیت نیست.

این قانون با گذشت 14 ماه از زمان تصویب هنوز اجرا نمی‌شود، سردار تقی مهری رئیس پلیس راهور می‌گوید این قانون به دلیل اجرای قانون خرید غیبت سربازی به تعویق افتاده و تاکنون اجرایی نشده ضمن آنکه تاکید می‌کند اجرای قانون مذکور نیازمند دستورالعمل‌های جدید است.

این در حالی است که نمایندگان مجلس دهم همچون حشمت‌الله فلاحت پیشه با تاکید بر اجرای مُر قانون، بر این باورند که برای الحاق این تبصره به ماده 55 قانون «بیمه اجباری خسارات وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه» سلسله مراتب قانونی جهت اخذ نظر مثبت مسئولان ستاد کل نیروهای مسلح و حوزه نظامی کشور سپری شده بنابراین عدم اجرای قانون پذیرفتنی نیست.

الیاس حضرتی اما از دلایل دیگری چون مغایرت این قانون با قوانین گذشته خبر می‌دهد و می‌گوید برای رفع این مغایرت ستاد کل نیروهای مسلح از معاونت قوانین مجلس شورای اسلامی درخواست استفساریه‌ای کرده بنابراین بر اساس هماهنگی‌های صورت گرفته با معاونت قوانین مجلس پاسخ شفاف و روشن این سوال به زودی داده می‌شود.

رسول خضری عضو کمیسیون اجتماعی مجلس نیز از منظر اجتماعی به این موضوع می‌پردازد و می‌گوید: داشتن حداقل گواهینامه برای افراد ضروری است زیرا در این صورت از میزان خسارات و آسیب‌های ناشی از رانندگی بدون گواهینامه کاسته می‌شود ضمن آنکه افراد با داشتن مهارت رانندگی اگر سرباز شوند برای نظام وظیفه موثر‌تر و کاربردی‌تر خواهند بود.

 

فلاحت‌پیشه: قانون مرتبط با اخذ گواهینامه بدون نیاز به کارت پایان خدمت لازم‌الاجرا است

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص مصوبه مجلس مبنی بر امکان اخذ گواهینامه رانندگی بدون کارت پایان خدمت و اظهارات مطرح شده درباره نبود الزام در اجرای آن گفت: رعایت سلسله مراتب قانونی در مورد تصمیمات مبتنی بر دفاع، امنیت و حوزه نظامی کشور ضروری است، این حوزه‌ها زیر نظر فرماندهی کل قوا است بنابراین دستگاه‌هایی چون ستاد کل نیروهای مسلح زمانی نظراتشان اعمال قانونی می‌شود که از سوی فرماندهی کل قوا به آنها اختیارات لازم داده شده باشد.

فلاحت پیشه فلاحت پیشه3406758/7/2013 1:42:36 PMhttp://media.icana.ir/Image/2013/08/42815_Orig.jpghttp://media.icana.ir/Image/2013/08/42815_Thum.jpg

نماینده مردم اسلام‌آبادغرب در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در موارد مختلف اگر ستاد کل نیروهای مسلح از سوی فرماندهی کل قوا اختیار داشته باشد می‌تواند در مورد اجرا یا عدم اجرای یک قانون تصمیم‌گیری کند، در این صورت مجلس نیز همراهی لازم را خواهد داشت کما اینکه مجلس پیش از تصویب قانون هماهنگی های لازم را انجام می‌دهد.

 وی با بیان اینکه مجلس قانونی را تصویب نخواهد کرد که به دلیل عدم هماهنگی اجرا نشود، افزود: مجلس رفتارهای قانونی را دنبال می‌کند و اگر در زمینه‌ای قانونی را به تصویب برساند برای همه لازم‌الاجراست، در هنگام تصویب قانون برنامه ششم توسعه نیز تمامی سلسه مراتب طی شده است کما اینکه در مورد قانون اخذ گواهینامه سلسله مراتب رعایت شده است.

فلاحت پیشه یادآور شد: در صورتی که فرمانده کل قوا دستوری دهند یا مخالفت کنند ستاد کل نیروهای مسلح یا سایر مسئولان حوزه نظامی کشور اجازه عدم اجرای قانون را دارند در غیر این صورت عدم اجرای قانون پذیرفتنی نیست بنابراین قانونی که در مجلس مبنی بر اخذ گواهینامه بدون کارت پایان خدمت به تصویب رسیده است باید اجرا شود.

 

حضرتی: هیچ منعی برای اخذ گواهینامه بدون کارت پایان خدمت وجود ندارد

الیاس حضرتی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص مصوبه مجلس مبنی بر امکان اخذ گواهینامه رانندگی بدون کارت پایان خدمت و اظهارات مطرح شده درباره نبود الزام در اجرای آن گفت: در مجلس نهم قانونی مبنی بر اخذ گواهینامه بدون نیاز به داشتن کارت پایان خدمت به تصویب رسید اما تاکنون به دلایل مختلف از سوی مسئولان مربوطه اجرا نشده است.

الیاس حضرتی 3406757/5/2016 12:05:58 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/07/201607107777910230_Orig.jpghttp://media.icana.ir/Image/2016/07/201607107777910230_Thum.jpgالیاس حضرتی

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: عدم اجرای قانون مذکور مردم را سرگردان کرده است، ازاین رو موضوع را از آقای امیری معاون حقوقی رئیس جمهور، آقای سامانی معاون حقوقی وزارت کشور و سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی پیگیر شده‌ایم.

وی افزود: عدم اجرای قانون به دلیل مغایرت‌های این قانون با قانون قبل است که اجرای آن را با مشکل روبه رو کرده است، طبق قانون قبل مشمولان غایب سربازی با مراجعه جهت اخذ گواهینامه دستگیر و به مراجع ذی‌ربط تحویل داده می‌شدند یعنی به این افراد نه تنها گواهینامه داده نمی‌شد بلکه آنها را دستگیر و راهی خدمت سربازی می‌کردند اما در قانون جدید هیچ منعی برای اخذ گواهینامه در نظر گرفته نشده است.

وی با بیان اینکه مسئولان علت اجرایی نشدن این قانون را مغایرت آن با قانون قبل دانستند، یادآور شد: با توجه به مشکلات مذکور ستاد کل نیروهای مسلح از معاونت قوانین مجلس شورای اسلامی درخواست استفساریه‌ای کرده بنابراین بر اساس هماهنگی‌های صورت گرفته با معاونت قوانین مجلس پاسخ شفاف و روشن این سوال به زودی داده می‌شود.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: به موجب استفساریه این قانون تاکید خواهد شد که قانون جدید اخذ گواهینامه اهم بر قانون قبل است و باید این قانون یعنی اخذ گواهینامه بدون نیاز به کارت پایان خدمت برای اجرا در دستور کار قرار گیرد.

 

خضری: اخذ گواهینامه یک مهارت است/طبق قانون دریافت گواهینامه به کارت پایان خدمت نیاز ندارد

رسول خضری در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت درخصوص مصوبه مجلس مبنی بر امکان اخذ گواهینامه رانندگی بدون کارت پایان خدمت و اظهارات مطرح شده درباره نبود الزام در اجرای آن، گفت: هر طرح یا لایحه‌ای که از سوی قانونگذاری تصویب شده و به تایید شورای نگهبان برسد لازم‌الاجرا است زیرا به طور قطع توسط شورای نگهبان به جهات مختلف بررسی شده است.

رسول خضری رسول خضری3406751/25/2014 9:28:34 AMhttp://media.icana.ir/Image/2014/01/57783_Orig.jpghttp://media.icana.ir/Image/2014/01/57783_Thum.jpg

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: قانون اخذ گواهینامه نیز موردنظر موافق شورای نگهبان قرار گرفته و تمام ملاحظات قانونی و شرعی درباره آن صورت گرفته است، بنابراین این قانون به لحاظ حقوقی اشکالی ندارد کما اینکه در راستای تسهیل مشکلات مردم به تصویب رسید.

وی با تاکید بر اینکه دستگاه‌های اجرایی موظف به اجرای قانون اخذ گواهینامه بدون نیاز به کارت پایان خدمت هستند، افزود: داشتن حداقل گواهینامه برای افراد ضروری است زیرا در این صورت از میزان خسارات و آسیب‌های ناشی از رانندگی بدون گواهینامه کاسته می‌شود ضمن آنکه افراد با داشتن مهارت رانندگی اگر سرباز شوند برای نظام وظیفه موثر‌تر و کاربردی‌تر خواهند بود.

خضری یادآور شد: تعداد کسانی که هنوز کارت پایان خدمت دریافت نکردند بسیار است از این رو این افراد نباید از حقوق اولیه شهروندی مانند داشتن گواهینامه محروم شوند، در واقع عدم اجرای قانون مذکور موجب محرومیت افراد از سایر حقوق‌های اولیه می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عدم اجرای قانون به عنوان تنبیه مشمولان غایب نیز مناسب نیست و بهتر است از روش‌هایی چون جریمه نقدی برای تنبیه استفاده شود، تصریح کرد: داشتن یا نداشتن گواهینامه مرتبط با خدمت نظام وظیفه نیست بنابراین نباید برخی افراد که نان‌آور خانواده هم هستند به بهانه نرفتن به سربازی از اخذ گواهینامه هم محروم شوند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افراد نباید از حقوقی که قانون برای آنها قائل شده محروم شوند، گفت: اخذ گواهینامه یک مهارت است که طبق نظر قانون‌گذاری و شورای نگهبان دریافت آن به کارت پایان خدمت نیاز ندارد./

پایان پیام

کلید واژه ها - -
ارسال نظر   نام کامل : ایمیل : متن : تعداد کاراکتر 0 از 4000
در حال بارگذاری ...
خبر مرتبط
زنجیره خبر تلاش مجلس برای اجرای قانون؛ صدور گواهینامه بدون نیاز به کارت پایان خدمت
استفاده از این مطالب فقط با ذکر منبع "خانه ملت" مجاز است Powerd By : خبر فوری
طرز تهیه پاستا مرغ و قارچ خامه ای این پاستا مرغ و قارچ یکی از آن خوشمزه های لذتبخشی است که طعمش را فراموش نخواهید کرد: پاستای پنیری پخته شده با آب مرغ و قارچ های آبدار. در حین پخت این غذا، بخشی از سس به خورد پاستا می رود و از ترکیب مزه ها انفجاری ایجاد می شود که نتیجه آن طعمی فوق العاده خواهد
بارداری در سنین کمتر از 18 سال چه عوارضی دارد؟ ممکن است دختران در سنین کمتر از ۱۸ و ۲۰ سالگی و گاهی ۲۵سالگی به بلوغ فیزیکی نرسند؛ به همین دلیل بارداری در این دوره عوارضی دارد. همچنین به دلیل رشد ناکافی لگن زنان، این موضوع مانع زایمان طبیعی شود. همچنین ممکن است به دلیل نامرتب بودن عادت ماهیانه در سنین پایین، افراد کم خون باشند. مقاله زیر
پسرها بیشتر در معرض ابتلا به اوتیسم قرار دارند اوتیسم، یک اختلال رشد است که در سه سال اول زندگی ظاهر می گردد. این بیماری با تاثیر بر روی مغز کودک، رفتارهای اجتماعی و مهارت ارتباط برقرار کردن را مختل می کند. به گفته محققان، شیوع اختلال اوتیسم در پسرها بیش از دخترهاست. در ادامه بخوانید: محققان دانشگاه آیووا آمریکا دریافته اند اختلاف های موجود در
فواید پیاده روی در پاییز در فصل پاییز یکی از ورزش های مناسب برای افزایش سلامتی و سوزاندن کالری پیاده روی است. این ورزش علاوه بر کمک به تناسب اندام شما در روحیه شما نیز بسیار موثر است. در ادامه بیشتر بخوانید: پیاده روی در فصل پاییز فوایدی دارد که عبارتند از: ۱. کالری سوزی بیشتر با خنک شدن هوا: در فصل
طرز تهیه شیرینی شانسی (فورچون کوکی) شیرینی شانسی، یک شیرینی ترد و بامزه است که فرم خاص و متفاوتی دارد. با وجود اینکه عده ای تصور می کنند شیرینی شانسی از افسانه های چینی گرفته شده است، ظاهراً منشأ آن کشور آمریکاست. ویژگی منحصر به فرد شیرینی شانسی این است که می توان وسط آن یک تکه کاغذ پنهان کرد که روی آن جمله
بهترین انگیزه برای ورزش چیست؟ حتما برای شما هم پیش آمده است که برای رفتن به باشگاه ورزشی یا دویدن در پارک یا انجام ورزش مورد علاقه تان دچار بی انگیزگی و رخوت بشوید. این امر امری طبیعی است اما تکرار آن در دراز مدت شما را از ورزش کردن باز می دارد. لذا شما به انگیزه هایی قوی تر احتیاج دارید تا
دلیل گلو درد طولانی مدت چیست؟ در بیشتر گلو دردها، بیمار به احتمال زیاد نیازی به پزشک نخواهد داشت. در این شرایط فرد می تواند به کمک درمان های بدون نسخه، کاهش ساعات کاری و استراحت بیماری خود را بهبود ببخشد. در این مقاله قصد داریم علل شایع گلو درد را بیان کنیم. سرماخوردگی یا آنفلونزا؟ بیشتر گلودردها به خاطر عفونت های ویروسی
طرز تهیه کباب شیشلیک شاندیز در متن زیر به ذکر طرز تهیه کباب شیشلیک شاندیز پرداخته ایم. در ادامه خوانید: مواد لازم گوشت دنده گوساله یا گوسفند 1 کیلوگرم ماست 1 لیوان زعفران دم شده 2 قاشق غذاخوری پیاز 5 عدد گوجه فرنگی 10 عدد آبلیمو 3 قاشق غذاخوری روغن 10 قاشق غذاخوری طرز تهیه : برای تهیه شیشلیک باید از گوشت
بیماری های موثر در به خطر افتادن سلامت ناخن ها قسمت عمده ناخن، از پروتئینِ کراتین تشکیل شده است. طرز قرار گرفتن رشته های کراتین، عامل استحکام ناخن هاست. البته صفحه ناخن غیر از کراتین، مقداری آب و چربی هم دارد و اثری از املاح معدنی مثل کلسیم در ناخن نیست. شکننده بودن ناخن می تواند، علت میکروبی و قارچی داشته باشد و نیاز به بررسی دارد. در
در خواب هم کالری بسوزانید! کمبود خواب به خستگی و نوسانات خلقی منجر می شود. هر فردی از این موضوع آگاه است که هرچه کمتر بخوابد، در ادامه احساس خستگی بیشتر و افت عملکرد خود را تجربه می کند، اما قسمت بد ماجرا این است که اثرات اینچنینی پس از گذشت چند روز نادیده گرفته می شوند. شما به انجام فعالیت های خود
راه های تامین آهن مورد نیاز بدن رابشناسید! رایج ترین نوع کم خونی یا آنمی، در واقع کاهش تعداد گلبول های قرمز خون است که در اثر کمبود آهن اتفاق می افتد. وقتی به اندازه کافی آهن به شما نرسد، بدن نمی تواند به اندازه کافی هموگلوبین تولید کند. هموگلوبین، ماده ای است در گلبول های قرمز که امکان حمل اکسیژن به بافت های بدن را
تبلیغات متنی